Aktualności

W Narodowe Święto Niepodległości modliliśmy się za naszą Ojczyznę w czasie Mszy Św. o godz. 11.00. Po Eucharystii, już  po raz 17 odbył się koncert pieśni patriotycznych z udziałem zaproszonych zespołów śpiewaczych z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Transitus, znaczy „przejście”. Dla wszystkich, którym bliska jest osoba Św. Franciszka słowo to kojarzy się z nabożeństwem odprawianym 3 października, które upamiętniać ma przejście Św. Ojca Franciszka do wieczności.

Tego roku w kościele klasztornym w Stoczku zgromadziliśmy się, by przeddzień Uroczystości Św. Franciszka by rozważać tajemnicę Jego śmierci. Oprócz miejscowej wspólnoty klasztornej i przedstawicieli okolicznych mieszkańców w nabożeństwie wzięli udział: o. Mariusz Książek, o. Ireneusz Wierzchowski, przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z Parczewa i wspólnota Sióstr Franciszkanek od Cierpiących z Radzynia Podlaskiego.

17 września to w kalendarzu liturgicznym dzień wspomnienia „Stygmatów Św. Franciszka”. Tego roku w Stoczku, był on  również dniem poświęcenia witraża przedstawiającego Św. Franciszka naznaczonego darem Chrystusowych ran. Poświęcenia witraża dokonał o. prof. dr hab. Marcin Tkaczyk z klasztoru franciszkańskiego w Lublinie, który wygłosił także kazanie o darze stygmatów i ich znaczeniu w tradycji katolickiej. Obrzęd poświęcenia miał miejsce w czasie Mszy Św. o godz. 11.00, w czasie której modliliśmy się również w intencji wszystkich, którzy wsparli materialnie wykonanie witraża dla kościoła klasztornego w Stoczku.