Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca  2023 r.

.

1. W poniedziałek 20 marca obchodzić będziemy  Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP i Opiekuna Pana Jezusa. Natomiast w  sobotę 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia. Msze Św. w tych dniach będą sprawowane o godz. 11.00 i 17.00.

Jedną z form służby życiu, jest tzw. Duchowa Adopcja.

Przez 9 miesięcy osoba podejmująca duchową adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe narodziny dziecka. Na modlitwę składa się jeden dziesiątek różańca i codzienna modlitwa. Wszyscy chętni będą włączeni w dzieło Duchowej Adopcji w sobotę, podczas Mszy św., natomiast matki spodziewające się dziecka,  otrzymają po Mszach św. specjalne błogosławieństwo.

  • 2. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, a nabożeństwo Gorzkich Żali sprawujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.30. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Dziś rozpoczynają się Rekolekcje Parafialne. Ich program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę 26 marca o godz. 13.00, w kościele parafialnym w Czemiernikach odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych.

  • 3. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: od Kółka Różańcowego p. Piotra Dawidek 240 zł i od Kółka Różańcowego p. Marianny Walickiej 130 zł. Ofiary na kwiaty można również składać do puszki umieszczonej na stoliku pod chórem. Dziękujemy również Rodzinie ze Skoków za ufundowanie 2 ornatów, oraz wspólnocie kółka Różańcowego z ul. Zygmuntowskiej za ufundowanie Mszału Rzymskiego. Dziękujemy za prace przy ogrodzeniu terenu wokół klasztoru: p. Wiesław Tracz, Mirosławowi Połóg , Pawłowi Sokołowski,  Sławomirowi Wójtowicz, Mirosławowi Blicharz, Grzegorzowi Sobieszek, Mariuszowi Suchodolskiemu;

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Św. Antoniego.