Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2  października 2022 r.

.

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy:

– 4 października, Uroczystość Św. Ojca Franciszka z Asyżu;

– 5 października, Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej;

– 7 października, Wspomnienie NMP Różańcowej;

  • 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 10.30. Do uczestnictwa w nich zachęcamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.
  • 3. W poniedziałek, 3 października po mszy Św. wieczornej zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie TRANSITUS, upamiętniającym przejście Św. Ojca Franciszka do wieczności (prosimy zabrać ze sobą świece).

Z uwagi na to, że po Mszy Św. będzie nabożeństwo Transitus, różaniec odmówimy wyjątkowo przed Mszą Św. o godz. 16.30.

  • 4. Do Uroczystości Św. Franciszka z Asyżu przygotowujemy się przez Triduum. W dzień Uroczystości Msze Św. będą sprawowane o godz. 11.00 i o 17.00;
  • 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  • 6. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023.
  • 7. W przyszłą niedzielę, 9 października będziemy gościli o. Andrzeja Sąsiadka z Niepokalanowa, pracującego w Redakcji Rycerza Niepokalanej. O. Andrzej wygłosi homilie przybliżające postać Św. Maksymiliana, a po Mszy Św. będzie rozprowadzał za dobrowolną ofiarą czasopismo „Rycerz Niepokalanej”.

8. Dziękujemy za ofiary na nasz kościół i klasztor, a także za wszelką pomoc. Dziękujemy za kwiaty dostarczane przez cały sezon letni i za wykonane kompozycje kwiatowe. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Św. Antoniego.

9. Na stoliku pod chórem jest dostępny nowy numer Rycerza Niepokalanej.